Rhenus Logistics zakłada nowy magazyn w Wielkopolsce

Firma Rhenus Logistics należąca do Grupy Rhenus zajmie 18 tys. mkw. w planowanym nowym obiekcie dystrybucyjnym w ramach Panattoni Park Poznań IX. Budowa wkrótce się rozpocznie a zakończy w czerwcu przyszłego roku.

Panattoni Park Poznań IX to kolejne centrum dystrybucyjne dewelopera, które powiększa wielkopolski portfel o 80 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Obejmuje dwa obiekty, z których jeden – o powierzchni 39 400 mkw. – jest już ukończony i niemal w całości wynajęty. Drugi jest w trakcie budowy. Będzie miał blisko 41 000 mkw., z czego 18 000 mkw. (w tym 987 mkw. biura) zajmie Rhenus Logistics. Firma świadczy kompleksowe rozwiązania z zakresu logistyki kontraktowej, transportu drogowego, morskiego i lotniczego. W Polsce Rhenus specjalizuje się w obsłudze logistycznej kanału e-commerce w ramach projektów typu “multi-user.’

To już kolejny przykład współpracy Rhenus z Panattoni. – Decyzja o nowej lokalizacji w Poznaniu podyktowana była rozwojem naszej spółki. Z jednej strony umożliwi nam zarówno obsługę klientów krajowych, jak i sprawną dystrybucję na rynki europejskie. Z drugiej, o czym się przekonaliśmy, deweloper jest gwarantem tego, że zastosowane w obiekcie rozwiązania będą przyjazne środowisku i zatrudnionym tam pracownikom – mówi Sławomir Kossakowski, członek zarządu Rhenus Logistics.

Jednym z niestandardowych rozwiązań będzie podwyższenie przez dewelopera wysokości hali do 11,5 m. Obiekt przystosowany będzie także do przeładunków typu cross-dock oraz spełni wszystkie wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie „Very Good”.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane