Rohlig Suus liczy na wzrost przeładunków w Trójmieście

Ciężarówki z logo Rohlig SUUS Logistics
Rohlig Suus Logistics

Operator logistyczny otworzył w Gdańsku nowy obiekt magazynowy. Powstał on w Centrum Logistycznym 7R Gdańsk Kowale i ma powierzchnię 12 tys. m.kw. Dostęp do jego terminalu przeładunkowego typu cross-dock możliwy jest z trzech stron magazynu, co skraca czas operacji magazynowych. Rohlig Suus spodziewa się, że do obiektu będą docierały ładunki z portów w Gdańsku i Gdyni.

Nowy obiekt Rohlig Suus wyposażony jest w 27 doków, 2 bramy „drive-in” oraz rampę przeładunkową. W magazynie powstały również automatyczne wózki systemowe, umożliwiające pracę w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek.

Magazyn w dużym stopniu wesprze rozwój logistyki kontraktowej oraz krajowych i międzynarodowych przewozów drobnicowych. Jedną z kluczowych usług jest także obsługa drobnicy morskiej przypływającej w kontenerach. Operator logistyczny planujemy również wykorzystać wzrost popularności sektora e-commerce. W obiekcie znajduje się magazyn czasowego składowania i skład celny, co znacznie przyspiesza obsługę towarów z dalekiego wschodu.

Rohlig Suus otworzył magazyn w Gdańsku, ponieważ liczy na przeładunki ładunków z trójmiejskich portów morskich. – Tylko w ubiegłym roku liczba przeładowanych kontenerów w gdańskim porcie przekroczyła 2 mln TEU. To wzrost o ponad 5 proc. Z kolei w Porcie Gdynia, według prognoz obrotu towarowego, w ciągu najbliższych 10 lat wolumen przeładunku towarów może wzrosnąć aż dwukrotnie. Dodając do tego inwestycje drogowe i kolejowe, które mają poprawić dostęp do portów, w perspektywie długoterminowej możemy spodziewać się istotnego wzrostu wolumenów – informuje Jarosław Bomba, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Gdańsku.

Gdański obiekt jest kolejną inwestycją firmy w powierzchnie magazynowe. Na początku lipca otwarto największy w jej historii hub magazynowo-przeładunkowy. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. mkw. jest zlokalizowany w Sokołowie pod Warszawą.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane