ROHLIG SUUS otworzył agencję celną w Białymstoku

Panattoni Europe

Na terenie białostockiego oddziału ROHLIG SUUS Logistics powstała agencja celna z magazynem czasowego składowania. Dzięki niej operator może w jednym miejscu świadczyć obsługę celną eksportowanych i importowanych towarów. Nowa agencja jest czternastym tego typu obiektem ROHLIG SUUS w kraju.

Agencja celna świadczy usługi administracyjne związane z przywozem i wywozem towarów z Unii Europejskiej oraz ładunków przewożonych w tranzycie celnym przez Polskę. Pełni ona funkcję pośrednika pomiędzy firmą a Urzędem Celnym, dokonując w jej imieniu m.in. zgłoszeń celnych oraz przygotowując dokumentację do odpraw eksportowych, importowych lub tranzytowych. Znacznie ułatwia to proces eksportu i importu, ograniczając konieczność transportu towarów do Urzędu Celnego do minimum.

Biuro nowej agencji celnej jest zlokalizowane w siedzibie oddziału spółki na terenie parku logistycznego Panattoni przy ulicy Aksamitnej 8A. Mieści się obok magazynu czasowego składowania ROHLIG SUUS Logistics, w którym towary mogą być przechowywane przez 90 dni przed odprawą celną.

W planach firmy jest również otworzenie składu celnego, dającego możliwość długoterminowego przechowywania towarów i prowadzenia logistyki kontraktowej. – Agencja posiada pozwolenie na korzystanie z procedur uproszczonych, co znacznie ułatwia odprawę towarów. Mamy także certyfikat AEO i pozwolenie na odprawę towarów w innym miejscu niż urząd celny. To duża korzyść dla klientów, którym zależy przede wszystkim na czasie. Ich towary nie muszą jeździć od magazynu do urzędu celnego i z powrotem – mówi Mirosław Kłósek, dyrektor ds. usług celnych ROHLIG SUUS Logistics.

Podlasie to region, który aktualnie bardzo dynamicznie się rozwija. Sprzyja temu poprawa infrastruktury drogowej. Oddanie do użytku drogi ekspresowej S8 spowodowało, że Białystok i jego okolice stały się dla inwestorów bardzo atrakcyjnym miejscem na mapie Polski.

– Inwestorzy mogą stąd transportować towary zarówno na cały kraj, jak i za granicę, a także łatwo importować produkty i komponenty ze Wschodu czy nawet Chin. Agencja celna poszerza możliwości eksportowe rodzimych producentów na rynki pozaeuropejskie – dodaje Grzegorz Pawnuk, dyrektor oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Białymstoku.

Placówka będzie już czternastą agencją celną firmy. Odbywać się w niej będzie odprawa towarów wysyłanych drogą lądową, morską, a także lotniczą. Agencja będzie działać zarówno na potrzeby ROHLIG SUUS Logistics, jak i zewnętrznych firm spedycyjnych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane