Rohlig Suus otworzył magazyn w Bydgoszczy

Magazyn Rohlig Suus w Bydgoszczy

Rohlig Suus Logistics uruchomił od sierpnia 2022 r. nowy magazyn zwiększając dwukrotnie dotychczasową zdolność operacyjną w województwie kujawsko-pomorskim. Magazyn w Bydgoszczy ma ponad 12 tys. mkw. powierzchni.

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics o powierzchni 12,6 tys. mkw. składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminalu przeładunkowego oraz przestrzeni administracyjnej o wielkości prawie 1 tys. mkw. W magazynie znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych i oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI).

– Obserwujemy skokowy wzrost znaczenia regionu. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowaliśmy wzrost o 20 proc. sprzedaży produktów logistycznych. W poprzednich dwóch latach pandemia wyhamowała dynamiczny rozwój tego segmentu, ale dzisiaj notujemy spore wzrosty zarówno w logistyce kontraktowej i przewozach krajowych – informuje Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Bydgoszcz zlokalizowana jest w atrakcyjnym dla firm logistycznych punkcie komunikacyjnym. Miasto jest istotnym punktem na mapie transportu intermodalnego. – W Bydgoszczy stawiamy przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla e-commerce. Nowy magazyn będzie obsługiwał firmy m.in. z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych. Liczymy również na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej – tłumaczy Jarosław Sala, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane