Rossmann rozbuduje magazyny w Grudziądzu i Pyskowicach

Commercecon

Firma wykonawcza Commercecon poinformowała, że rozbudowuje dwa centra dystrybucyjne firmy Rossmann. Magazyn w Grudziądzu powiększy się o ponad 11 tys. mkw., a obiekt w Pyskowicach (woj. śląskie) zyska niemal 18 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowo-biurowej. Prace w obu lokalizacjach właśnie się rozpoczęły.

Centrum dystrybucyjne Rossmann w Grudziądzu zostało otwarte w lutym 2012 r. i było drugim magazynem firmy w Polsce. Łączna powierzchnia obiektu wyniosła 25 tys. mkw., a zatrudnienie znalazło w nim około 100 osób. Po 10 latach funkcjonowania grudziądzkiego magazynu przyszedł czas na jego rozbudowę. – Inwestycja związana jest ze stale rosnącą liczbą naszych sklepów w Polsce – wyjaśnia Agata Nowakowska z firmy Rossmann.

Dotychczasowa powierzchnia magazynu powiększy się o ponad 11 tys. mkw. – Dzięki kolejnej inwestycji powstaną w Grudziądzu nowe miejsca pracy, dlatego obok potrzebnej przestrzeni magazynowej, wybudujemy większą powierzchnię biurową oraz socjalną – informuje Łukasz Leporowski, kierownik budowy Commercecon odpowiedzialny za realizację projektu.

W tym samym czasie rozbudowane zostanie centrum dystrybucyjne Rossmanna w Pyskowicach na Śląsku. Istniejący tam kompleks o powierzchni 26 tys. mkw. zyska prawie 17 tys. nowej przestrzeni magazynowej oraz jednokondygnacyjne biuro o powierzchni 1 tys. mkw.

Obie inwestycje zostaną oddane do użytkowania w I kwartale 2023 roku.

To nie pierwsza realizacja Commercecon dla firmy Rossmann. Współpraca trwa od 2017 roku, kiedy inwestor powierzył temu wykonawcy wykonanie poszycia dachu o powierzchni 4,5 tys. mkw. wraz z obudową ścian magazynu wysokiego składowania o wys. 43 m, zlokalizowanego w Centrum Dystrybucji w Łodzi.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane