Rozpoczyna się budowa City Logistics Kraków Airport II

Panattoni

Firma deweloperska Panattoni rusza z budową ponad 21 tys. mkw. powierzchni spekulacyjnej w sąsiedztwie krakowskiego lotniska i węzła autostrady A4. Inwestycja logistyczna o nazwie City Logistics Kraków Airport II pochłonie 34 mln euro (150 mln zł).

Krakowski rynek powierzchni przemysłowych wykazuje jeden z najniższych wskaźników pustostanów w kraju – poniżej 1 procent – a popyt na nowoczesne obiekty nie maleje. Między innymi te czynniki skłoniły Panattoni do rozpoczęcia budowy City Logistics Kraków Airport II o docelowej powierzchni 21 330 mkw. w ramach jednego budynku.

Inwestycja zostanie ukończona na początku 2024 roku, a powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska w Balicach. To drugi największy port lotniczy w kraju, który w 2022 roku obsłużył 7,4 mln pasażerów, o blisko 2 mln więcej niż zakładały prognozy władz lotniska z początku roku. Lokalizacja ta powinna przyciągnąć do obiektu firmy zajmujące się logistyką ostatniej mili, szczególnie branży e-commerce.

– City Logistics Kraków Airport II powstaje w idealnym momencie, kiedy w planach krakowskiego lotniska jest realizacja nowego terminalu cargo, co naturalnie rozwinie możliwości transportowe portu. Nie zwalniamy tempa i planujemy kolejne inwestycje w Małopolsce – mówi Michał Samborski, head of development w Panattoni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane