Ruszyła budowa terminalu Hupac w Brwinowie

Terminal_HUPAC_w_Brwinowie
HUPAC

Zgodnie z zapowiedziami firma Anna-Bud przystąpiła do budowy terminalu przeładunkowego dla szwajcarskiej firmy Hupac. Obiekt powstaje w Brwinowie pod Warszawą. Będą w nim konsolidowane pociągi intermodalne przewożące ładunki między Europą a Rosją i Chinami.

Obiekt powstaje na obszarze ok. 14 ha. W ramach inwestycji powstanie plac składowy o powierzchni 42 tys. mkw., cztery tory kolejowe o długości 750 m do przeładunku kontenerów, oraz zaplecze administracyjne. Kontenery będą przeładowywane reachstackerami.

W przyszłości, w drugim etapie inwestycji w obiekcie mogą zostać zainstalowane suwnice bramowe. Wówczas powstaną też dodatkowe tory dla kolejnych pociągów.

Terminal będzie w stanie obsłużyć 180 tys. TEU rocznie. Obiekt będzie oferował przeładunki kontenerów z transportu kolejowego na drogowy i z transportu drogowego na kolejowy. Hupac zaoferuje w Brwinowie także usługi dodatkowe jak skład i magazynowanie ładunków, a także transport ładunków do odbiorców (ostatnia mila).

Eksploatacja terminalu powinna rozpocząć się w III kwartale 2022 r.

Szwajcarski HUPAC zapowiada, że jego drugi terminal przeładunkowy w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie w Mińsku na Bialorusi.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane