Sendit obniżył ceny przesyłek międzynarodowych

Sendit

Pośrednik usług kurierskich obniżył ceny przesyłek wysyłanych za granicę. Koszty nadań paczek do takich krajów, jak m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Włochy oraz Czechy zmniejszono nawet o 60 proc.

Nowy cennik dotyczy przesyłek międzynarodowych realizowanych za pośrednictwem firm kurierskich DPD i UPS. Oferta jest skierowana do polskich sklepów internetowych oraz ich zagranicznych klientów. Obniżając stawki Sendit kierował się wynikami raportu Poczty Polskiej pt. „Cross border e-commerce. Szansa czy zagrożenie” – koszt wysyłki postrzegany jest jako jedna z największych barier dla rozwoju e-sklepów sprzedających za granicę (73 proc.).

– Branża e-commerce oczekuje z jednej strony zapewnienia coraz niższych cen, z drugiej zachowania najwyższej jakości usług realizowanych przez sprawdzonych dostawców. Starania Sendit i liczne rozmowy z naszymi partnerami pozwoliły na wynegocjowanie nowych, niższych cen przesyłek międzynarodowych, dzięki czemu stały się one jeszcze bardziej dostępne dla naszych klientów. Spodziewamy się wzrostów wolumenu przesyłek o około 40 proc. w perspektywie kilku miesięcy. Pierwsze dane, którymi dysponujemy, faktycznie pokazują, że ten scenariusz się realizuje – mówi Wojciech Kliber, wiceprezes Sendit oraz Co-Founder w Bliskapaczka.pl.

Wśród najpopularniejszych kierunków przesyłek nadawanych z Polski za pośrednictwem Sendit w 1 połowie 2019 r. znalazły się kolejno: Niemcy (32 proc.), Wielka Brytania (16 proc.), Holandia (6 proc.), Francja (6 proc.) i Włochy (5 proc.). Wyniki te są niemalże identyczne w stosunku do roku poprzedniego, w którym na miejscu Włoch uplasowały się Czechy (4 proc.).

Zarówno w 2019, jak i 2018 roku, najwięcej przesyłek nadano o wadze do 30 kg, najmniej – do 70 kg. Z kolei w 2018 roku największa liczba przesyłek wysłanych za granicę przez jedną firmę wyniosła blisko 1000 sztuk.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane