Siemens otwiera fabrykę w MLP Wrocław

Siemens

Firma Siemens odebrała ok 4 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Wrocław. Najemca otworzy w obiekcie szafy sterownicze. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie 150 osób.

Większość powierzchni (3,2 tys. mkw.) będzie wykorzystywane na cele produkcyjne i magazynowe, a kolejne ok. 700 mkw. stanowią powierzchnie biurowe. Gotowy obiekt został już przekazany najemcy.

Niemiecki Siemens będzie produkował pod Wrocławiem wysokiej klasy szafy sterownicze, m.in. na rzecz przemysłu motoryzacyjnego czy maszynowego. Szafy będą wyposażane w układy sterowania numerycznego, napędowe i inne podzespoły z oferty Siemensa. Produkcja będzie uruchamiana etapami.

Odbiorcami produkowanych w Polsce szaf sterowniczych będą przede wszystkim krajowe oraz niemieckie firmy. Mniejsze partie trafią natomiast do Czech, Austrii, Szwajcarii i północnych Włoch. W przyszłości zatrudnienie w zakładzie znajdzie blisko 150 osób.

MLP Wrocław to park logistyczny powstającym na działce o powierzchni 13 ha. Docelowo będzie składał się z 5 hal magazynowych o łącznej powierzchni 63 500 tys. mkw. Obiekt mieści się na terenie dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane