Sklepy sieci Castorama są placówkami pocztowymi

Castorama

Sieć supermarketów budowlanych Castorama ogłosiła, że jej obiekty stają się placówkami pocztowymi. Dzięki temu supermarkety budowlane są teraz czynne przez siedem dni w tygodniu. Castorama poinformowała też, że w sklepach sieci można nadawać i odbierać paczki w punktach odbioru lub w automatach DPD.

Castorama umożliwiła nadawanie i odbieranie przesyłek w swoich sklepach. Wszystkie obiekty sieci świadczące obecnie usługi pocztowe otwarte są siedem dni w tygodniu, czyli także w niedziele niehandlowe. Dodatkowo w marketach tej sieci pojawiło się nowe ułatwienie – zamówione produkty można odbierać w punktach odbioru lub automatach DPD zlokalizowanych przy sklepach sieci w całej Polsce.

Castorama podkreśla, że obsadę sklepów z utworzonym punktem pocztowym, czynnych w niedziele, stanowią jedynie chętni, dobrowolnie zgłaszający się pracownicy. – „Praca w niedzielę wynagradzana jest przez pracodawcę dodatkową znaczną nagrodą finansową oraz zapewnieniem innego dnia wolnego w tygodniu” – informuje Castorama w komunikacie.

Przypominamy, że w Parlamencie procedowany jest przygotowany przez „Solidarność” projekt ustawy zaostrzającej zakaz handlu w niedziele. Zgodnie z jego zapisami, placówkami pocztowymi będą mogły zostać tylko te punkty, które z działalności pocztowej generują co najmniej połowę obrotów. Po wejściu w życie ustawy, co nastąpi prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego, większość dużych sklepów – placówek pocztowych, zostanie zamkniętych w niedziele.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane