Sklepy Żabka stają się punktami obsługi przesyłek DPD

Żabka

Sieć sklepów Żabka rozpoczyna współpracę z DPD Polska. We wszystkich ponad 9200 sklepach będzie można nadawać, odbierać i zwracać przesyłki wysyłane za pośrednictwem tej firmy kurierskiej. Analizy wskazują, że podobnymi usługami w sklepach zainteresowanych jest 5 mln Polaków.

Dzięki poszerzeniu dotychczasowej grupy współpracujących z Żabką firm kurierskich, sieć jest w stanie w przyszłości zwiększyć dostępność i zasięg usługi oraz liczbę obsługiwanych przesyłek.

– Z roku na rok notujemy kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby obsługiwanych paczek. Wierzymy, że dzięki współpracy z DPD Polska, jednej z największych w kraju sieci kurierskich, te wyniki będą jeszcze lepsze. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów, którzy w drodze do pracy czy domu będą mogli szybko i komfortowo nadać lub odebrać paczkę. Wspólnie pracujemy więc nad rozwojem usługi – mówi Przemysław Tomaszewski, Dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług Żabka Polska.

Usługa nie jest dostępna w sklepach autonomicznych Żabka Nano.

– Cieszymy się, że Żabka dołącza do międzynarodowej sieci DPD Pickup, która staje się najbardziej dostępną siecią nadań i odbiorów paczek w Polsce, posiadając łącznie 22 000 punktów, a w całej Europie ponad 80 000 – komentuje Maciej Głowacki, dyrektor operacyjny DPD Polska.

Uruchomienie usługi i wdrożenie nowego kuriera do sieci Żabka zapewnia partner technologiczny i operacyjny sieci handlowych oraz kurierskich, spółka Pointpack.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane