Soliaris może już korzystać z nowego magazynu

Panattoni

Przy fabryce producenta autobusów – Solaris Bus & Coach w Bolechowie powstał obiekt magazynowy o powierzchni 10 tys. mkw. Inwestycję zrealizowała firma deweloperska Panattoni.

O realizacji magazynu informowaliśmy w listopadzie 2021 r. Wybudowany już obiekt będzie pełnił kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji pojazdów firmy Solaris, w tym autobusów i trolejbusów. Magazyn został połączony z fabryką w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów, a dodatkowo Panattoni wzmocniło konstrukcję dachu i zamontowało ogniwa fotowoltaiczne o mocy 260 kWp.

Ponadto na terenie inwestycji stanęły stacje ładowania o mocy 80 kWp. W planach jest również doposażenie w systemy fotowoltaiczne m.in. hali odbiorów i nowego obiektu serwisowego.

W ramach całkowitej powierzchni 10 100 mkw. aż 2250 mkw. zajęły pomieszczenia socjalne i biurowe, odpowiednio zbadane pod kątem przepływu powietrza, akustyki i dostępu światła dziennego. Ponadto w tej, jak i magazynowej części deweloper zastosował urządzenia do detekcji dymu. W obszarze wielopoziomowych podestów magazynowych rozbudował wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej. Panattoni dostosowało również rozmieszczenie oświetlenia oraz liczby i układu hydrantów wewnętrznych do układu egałów. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Zarówno przygotowywany przez Panattoni obiekt BTS, jak i istniejący już zakład, położone są w strategicznej lokalizacji, ok. 8 km. od granic Poznania i 20 od jego centrum.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane