Spiżarnia uruchomiła oddział w Gdyni

Pracownicy spółki Spiżarnia w Gdyni
Spiżarnia

Spiżarnia to jedna z największych polskich firm zajmująca się dystrybucją krajowych produktów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych do sklepów za granicą. Jej centrum dystrybucyjne funkcjonuje w Lublinie, a teraz przedsiębiorstwo posiada także oddział w Gdyni. Utworzono go na bazie gdyńskiej firmy, która ma doświadczenie w handlu zagranicznym.

W Lublinie Spiżarnia zatrudnia 450 pracowników. Firma posiada także przedstawicieli handlowych i magazynierów w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii. Aktualnie do jej zespołu dołącza 40 osób zatrudnionych w oddziale w Gdyni, skąd towary mogą być wysyłane drogą morską.

Po bardzo udanym roku 2023, zakończonym obrotami spółek wchodzących w skład grupy Spiżarnia na poziomie blisko 1 mld złotych, firma kontynuuje szybkie tempo rozwoju. Dołączenie firmy z Gdyni, otwiera możliwości dystrybucji towarów także drogą morską i na nowe rynki.

Karol Wroński, współwłaściciel spółki Spiżarnia, informuje, że firma ma za sobą bardzo udany rok 2023, kiedy obroty spółek należących do grupy wyniosły 1 mld zł. Aktualnie w ramach rozwoju powstał oddział spółki w Trójmieście.

– Dołączyliśmy do swoich struktur firmę, która tak jak my, ma wieloletnie doświadczenie w handlu zagranicznym. Nowa lokalizacja pozwoli nam wzmocnić naszą markę i dotrzeć do nowych klientów w USA, Kanadzie, Chinach czy Skandynawii. To takie nasze morskie okno na świat – podkreśla Karol Wroński.

Spiżarnia ma wieloletnie doświadczenie związane z dostarczaniem wysokiej jakości artykułów do Polaków mieszkających za granicą, którzy chcą wciąż kupować i spożywać produkty, które znają i pamiętają z czasów gdy mieszkali w kraju. Od 19 lat eksportuje żywność do Europy Zachodniej, głównie do Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie posiada cztery magazyny cross-dock oraz jeden tego typu w Holandii, skąd obsługuje klientów także w Belgii, Niemczech, Austrii i Francji. Z tych magazynów przeładunkowych, przywiezione z Polski produkty, trafiają na sklepowe półki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane