St. Majewski wynajął 9 tys. mkw. w Hillwood Kutno

Hillwood Polska

Firma St. Majewski, właściciel takich marek, jak Unipap i Bambino, wynajęła ponad 9 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w parku logistycznym Hillwood Kutno. Działalność w nowej lokalizacji najemca rozpocznie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

St. Majewski to polska firma, producent artykułów szkolnych, działająca od ponad 130 lat. Oferuje kredki Bambino, tekstylia szkolne, a także artykuły papiernicze. Jest właścicielem marek: Bambino, Unipap, Mona, ST. RIGHT, a także licencjobiorcą brandów, należących m.in. do: Disney, Mattel, Hasbro, Universal Studios, MGA Entertainment czy the emoji company.

– Nowa lokalizacja, to nasze kolejne centrum dystrybucyjne, które uruchamiamy w związku z permanentnym rozwojem działalności naszej firmy. Nowoczesne, dobrze zlokalizowane magazyny to szansa na sprawną logistykę w rzeczywistości, która wymaga od producenta szybkiej dystrybucji swoich wyrobów. Kutno z racji na swoją lokalizacją daje nam szansę na optymalizację dostaw zarówno w ramach dystrybucji krajowej jak i międzynarodowej – mówi Michał Skolimowski, prezes St. Majewski.

Park logistyczny Hillwood Kutno ma łącznie 32,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej klasy A. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu „Kutno”, przy autostradzie A1.

Atutem lokalizacji jest znajdujący się w Kutnie terminal kontenerowy – PCC Intermodal, który umożliwia sprawną obsługę ładunków napływających z Europy Zachodniej, ze Wschodu, z Chin, a także przez porty morskie – na trasie: północ-południe (korytarz Bałtyk-Adriatyk).

Hillwood w Polsce Centralnej, poza Kutnem, wybudował już magazyny w Łodzi oraz Strykowie. Kolejne projekty planujemy m.in. w Zgierzu, Rawie Mazowieckiej oraz okolicach Łowicza.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane