Stokrotka buduje centrum dystrybucyjne w Rzeszowie

Stokrotka

W stolicy województwa podkarpackiego powstaje nowe centrum dystrybucyjne sieci sklepów Stokrotka. Obiekt, wspierający rozwój sieci, zacznie funkcjonować w ostatnim kwartale 2023 roku. Pracę znajdzie w nim 200 osób.

Zlokalizowany w Rzeszowie magazyn zajmie ponad 26 tys. mkw. powierzchni. Nowe centrum będzie docelowo zaopatrywać w artykuły spożywcze 250 sklepów sieci Stokrotka.

W nowym magazynie kompletacja towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Za jego pośrednictwem do pracowników wyposażonych w słuchawki, będą przekazywane komunikaty wskazujące lokalizację, do której należy się udać i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.

W projekcie uwzględniono montaż ledowego oświetlenia oraz systemu chłodniczego zoptymalizowanego pod względem zużycia energii. Konstrukcja budynku pozwolić ma na montaż paneli fotowoltaicznych.

Aktualnie Stokrotka posiada trzy duże centra dystrybucyjne: w Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie. Najnowsze centrum w Teresinie (na zdjęciu u góry) zostało otwarte na początku 2022 r. W obiekcie pracuje ok. 500 osób. Magazyn ma ponad 34 tys. mkw. powierzchni. Zaopatruje w artykuły spożywcze około 400 sklepów Stokrotka. Inwestycja będzie również wspierać nowo otwierane placówki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane