Stokrotka otwiera magazyn na Podlasiu

Panattoni

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła blisko 6900 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy (woj. podlaskie). W negocjacjach z zarządcą obiektu Stokrotkę reprezentowała firma Cushman & Wakefield.

Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie. Aktualnie należy do niej ponad 900 sklepów w całym kraju, i wciąż powstają nowe a w 2023 r. firma zamierza otworzyć tysięczny sklep. Ekspansja wymaga budowy zaplecza logistycznego, dlatego sieć zdecydowała się otworzyć magazyn w Panattoni Park Białystok II. Firma wynajęła w tym parku logistycznym prawie 6700 mkw. powierzchni magazynowej oraz ok. 200 mkw. powierzchni biurowej.

Panattoni Park Białystok II składa się z dwóch budynków magazynowych o łącznej powierzchni ok. 36 000 mkw. Oba posiadają doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0” oraz place manewrowe. W negocjacjach z Panattoni sieć handlową wspierali eksperci Cushman & Wakefield.

– Zlokalizowanie Panattoni Park Białystok II w Chroszczy blisko trasy S8 pozwala na sprawne połączenie z takimi ośrodkami jak Warszawa, Łódź czy Wrocław. Do stolicy Polski dotarcie zajmuje zaledwie 2 godziny. Dodatkowo w niewielkiej odległości od parku znajdować się będzie węzeł trasy S19 (Via Carpatia), czyli szlaku transportowego wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej – od Litwy poprzez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, do Grecji. To sprawia, że park zyskuje ogromny potencjał międzynarodowy –twierdzi Dorota Jagodzińska, managing director w Panattoni. – Po całkowitym wynajęciu naszego pierwszego projektu spekulacyjnego w regionie, niesłabnącym popytem cieszy się również Panattoni Park Białystok II. To tylko potwierdza, że Podlasie potrzebuje nowoczesnej powierzchni przemysłowej – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane