Terminale PKP Cargo trafią do nowej spółki

Termina Franowo
PKP Cargo

Grupa PKP Cargo jest w trakcie zakładania nowego podmiotu. Spółka PKP Cargo Terminale, z siedzibą na terenie Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica, pomoże w rozwoju sektora intermodalnego.

Przewoźnik towarowy informuje, że nowe przedsiębiorstwo będzie skupiało wszystkie terminale należące do PKP Cargo. Zgodę na utworzenie podmiotu wyraziła Rada Nadzorcza spółki. W efekcie powstanie największa w Polsce i jedna z największych w Europie spółek zarządzających terminalami lądowymi.

– To przykład działań integracyjnych w Grupie PKP Cargo, które ma na celu usprawnienie zarządzania i lepsze wykorzystanie zasobów, ale przede wszystkim zaproponowanie lepszej oferty dla klientów – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo. – Spółka terminalowa to kolejny przykład realizacji naszej strategii, która zakłada rozwijanie sektora intermodalnego – dodaje prezes.

Plany uruchomienia nowej firmy PKP Cargo przedstawiło na konferencji w Rzeszowie. Samorząd województwa podkarpackiego dofinansowało – w ramach aktualnego Regionalnego Programu Operacyjnego – dwa centra logistyczne w Woli Baranowskiej przy Linii Hutniczej Szerokotorowej.

– W ramach przyszłego RPO chcielibyśmy uwzględnić dofinansowanie dla centrum Medyka-Żurawica – zapowiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane