TJX Europe otworzył tymczasowe centrum dystrybucyjne

TJX Europe

TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie obiektu jest kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu TJX Europe w Europie, który powstanie w Sulechowie. Nowo otwarty obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. pozwoli na opracowanie struktur kadrowych i procesów działania, które następnie zostaną wdrożone w docelowej lokalizacji.

Tymczasowy magazyn powstał w Panattoni Park przy ul. Innowacyjnej 15 w Nowym Kisielinie. Otwarcie obiektu odbyło się 21 lipca br. zgodnie z aktualnymi rządowymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Uczestniczyło w nim około 100 osób, które w tym tygodniu rozpoczęły pracę. W najbliższych miesiącach w obiekcie powstanie co najmniej 300 miejsc pracy, na które TJX Europe prowadzi aktualnie rekrutację. Osoby zatrudnione w tymczasowym centrum dystrybucyjnym docelowo zostaną pracownikami magazynu budowanego w Sulechowie.

Uruchomienie magazynu w Nowym Kisielinie to kolejny etap prac nad rozpoczętą w marcu br. budową największego centrum dystrybucyjnego TJX Europe w Europie. Budynek o metrażu ponad 61  tys. mkw., będzie drugim, po mieszczącym się we Wrocławiu, magazynem TJX Europe w Polsce i szóstym w Europie – obok Bergheim w Niemczech oraz Stoke, Wakefield i Walsall w Wielkiej Brytanii.

Produkty przygotowywane w nowo powstałym obiekcie będą transportowane do ponad 200 sklepów TK Maxx, zlokalizowanych w Austrii, Holandii, Niemczech oraz Polsce. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego, w którym w pierwszych latach działalności zatrudnienie znajdzie ponad 1000 osób, planowane jest na jesień/zimę 2022/2023.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane