Uni-logistics otworzy w Gdańsku nowy magazyn

Cresa Polska

Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie drogowym, wynajęła 5825 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Tricity East VI, dokąd przeniesie swoje operacje magazynowe.

Uni-logistics funkcjonuje na rynku od 2007 r. Na potrzeby prowadzonych operacji firma utrzymuje sieć własnych magazynów logistycznych i posiada własną agencję celną. W rezultacie firma zapewnia sprawną i kompleksową obsługę w zakresie transportu różnych towarów, w tym farmaceutyków i ładunków ponadnormatywnych.

Panattoni Park Tricity East VI to obiekt, który po wybudowaniu oferować będzie 18 157 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Atutem budynku będzie jego dogodne umiejscowienie na terenie Gdańska w pobliżu autostrady A1, które pozwoli najemcom operować na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym. Deweloperem obiektu jest Panattoni Europe. Na etapie poszukiwania optymalnej Uni-logistics skorzystało ze wsparcia firmy doradczej Cresa Polska.

– Usługi magazynowania w naszym przypadku to istotny element procesu logistycznego, który wspomaga pozostałe usługi spedycyjne realizowane na co dzień przez naszą firmę. Dzięki wysokiemu standardowi oraz nowej powierzchni magazynowej, wraz z profesjonalnym systemem informatycznym do zarządzania magazynem (WMS), będziemy w stanie zoptymalizować pracę w magazynie i sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom ładunkowym – mówi Wojciech Dębek, dyrektor operacyjny w firmie Uni-logistics.

– Nowa lokalizacja pozwoli spółce Uni-logistics realizować długoterminowe plany ekspansji – w tym zwiększyć wolumen obsługiwanych ładunków – ze względu na optymalne położenie w stosunku do głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk i dostęp do autostrad krajowych – twierdzi Michał Rafałowicz, dyrektor regionu pomorskiego w firmie Cresa Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane