Uni-logistics uruchomi oddział w Pruszkowie

MLP Group

Operator logistyczny Uni-logistics z Gdyni wprowadzi się do centrum logistycznego MLP Pruszków I i zajmie ok. 2900 mkw. powierzchni magazynowej. Na cele magazynowe przeznaczonych jest ok. 2300 mkw., a dodatkowe 600 mkw. to powierzchnie socjalne i biurowe. Firma wprowadzi się do obiektu w październiku 2020 r.

Uni-logistics to kompleksowy operator logistyczny działający na arenie międzynarodowej od 2007 r. Firma świadczy usługi  między innymi w zakresie spedycji morskiej, lotniczej, kolejowej i transportu drogowego.

– Rozwój firmy, a także wzrost przeładunków własnych kontenerów kolejowych z Chin i zwiększony popyt na usługi logistyki kontraktowej spowodowały potrzebę zwiększenia powierzchni magazynowej. W związku z tym podjęliśmy decyzję o przeniesieniu się z magazynu w Kajetanach do magazynu MLP w Pruszkowie z trzykrotnie większą powierzchnią. Zmiana jest również związana z pracami wdrożeniowymi systemu WMS w obu magazynach Uni-logistics i koniecznością obsługi klientów o różnym profilu działalności – tłumaczy Kamil Walukiewicz, contract logistics business development manager w firmie Uni-logistics.

Tomasz Pietrzak, senior leasing manager w MLP Group podkreśla, że gdy tylko w pruszkowskim obiekcie pojawia się wolna powierzchnia, natychmiast udaje się podpisać umowę z najemcą. – Projekt cieszy się ogromną popularnością wśród najemców. W parku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązania ekologiczne m.in. instalację OZE,  punkt ładowania samochodów elektrycznych oraz stację wynajmu rowerów miejskich – tłumaczy.

W zawarciu transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane