Uniq Logistic otworzy nowy magazyn w Łodzi

Kompleks MLP Łódź
MLP Group

Polska firma logistyczna Uniq Logistic wprowadzi się do centrum logistycznego MLP Łódź, w którym wynajęła ponad 17 tys. mkw. powierzchni. Najemca skorzysta z niej już w II kwartale 2021 r. 

Uniq Logistics będzie dysponować powierzchnią ok. 17 tys. tys. mkw., z czego 300 mkw. przeznaczy na przestrzeń biurowo-socjalną. Obiekt będzie spełniać wymagania certyfikacji BREEAM oraz zostanie wyposażony m.in. w doki rozładunkowe, szerokie place manewrowe i parkingi, a także przeszklenia w części biurowej, które zwiększą dostęp do światła dziennego.

W transakcji wynajmu powierzchni firmę logistyczną wspierała agencja Axi Immo. – Podchodząc do tego zadania mieliśmy jasno określony cel, tj. konsolidację w jednym obiekcie operacji prowadzonych dla klientów Uniq Logistic. Decyzja o wyborze Łodzi była naturalna i okazała się niezwykle trafiona m.in. przez wzgląd na stosunkowo niewielką odległość tj. ok. 3,5 km od siedziby głównej firmy. Dodatkowo dzielnica Widzew to jedna z najlepiej położonych lokalizacji logistycznych w Łodzi. Wschodnia część miasta zapewnia niemal bezpośrednie połączenie z autostradą A1 czyli jedną z głównych arterii komunikacyjnych na północ i południe Polski – powiedział Hubert Wojtera, dyrektor w dziale powierzchni przemysłowo-logistycznych AXI IMMO.

MLP Łódź powstaje na działce ok. 16,5 ha i docelowo dostarczy 71 tys. mkw. Kompleks skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane