UPS Healthcare powiększył hub logistyczny w Błoniu

UPS

Ponad dwukrotnie zwiększyła się powierzchnia hubu logistycznego UPS Healthcare w podwarszawskim Błoniu. Obiekt o powierzchni ponad 17 tys. mkw. może pomieścić 23 tys. pozycji paletowych. Produkty medyczne są tam przechowywane w temperaturach 2-3 oraz 15-25 stopni Celsjusza.

Centrum logistyczne obsługuje leki i produkty medyczne sprzedawane w Polsce oraz za granicę – do ponad 30 rynków w całej Europie Środkowo-Wschodniej, Turcji i strefy wolnego handlu CIS. Obiekt jest zasilany energią odnawialną i posiada szereg paneli słonecznych dostarczających 50 000 kWh rocznie.

Hub logistyczny w Błoniu jest częścią paneuropejskiej sieci łańcucha chłodniczego, którą systematycznie rozwijamy mówi Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w UPS Healthcare Europe.

Do 2023 roku UPS Healthcare powiększy swoją globalną powierzchnię magazynową o ponad 200 tys. mkw. ponad połowa nowych inwestycji będzie zlokalizowana w Europie. Jeden z najnowszych obiektów logistycznych otworzono niedawmo w Giessen w Niemczech – posiada 27 200 mkw. i 30 tys. miejsc paletowych.

Aktualnie UPS posiada 217 magazynów logistycznych przeznaczonych dla sektora zdrowia, o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln mkw. Centra logistyczne UPS Healthcare zlokalizowane są w 37 krajach i terytoriach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane