UPS ma nowego prezesa na Europę

Daniel_Carrera
UP

Firma UPS powołała Daniela Carrerę na nowego prezesa UPS Europe. Na nowym stanowisku, Carrera będzie odpowiedzialny za zarządzanie operacjami, a także ponad 50 tys. pracownikami w 56 krajach w Europie. Aktualnie największym wyzwaniem dla UPS w regionie jest dystrybucja szczepionek przeciwko COVID-19.

Daniel Carrera, obywatel Hiszpanii, jest drugim Europejczykiem w roli prezesa UPS Europe. Zajmował kilka wyższych stanowisk kierowniczych w całym regionie, ostatnio piastując stanowisko prezesa dystryktu na Europę Zachodnią, pełniąc jednocześnie funkcję Międzynarodowego Ambasadora ds. Różnorodności i Integracji. Pełniąc te funkcje, odegrał kluczową rolę, wspierając zakończenie pięcioletniego cyklu inwestycji, o wartości 2 mld dolarów. Podjęte inwestycje zwiększyły prędkość operacyjną i przepustowość. Dzięki nim, UPS może lepiej odpowiadać na  rosnące potrzeby związane z handlem elektronicznym, sektorem medycznym i handlem transgranicznym.

Przed dołączeniem do UPS, Carrera pełnił funkcję dyrektora ds. klientów globalnych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) w Menlo Worldwide, globalnym dostawcy usług spedycyjnych. Po przejęciu firmy przez UPS w 2005 roku, Carrera nadzorował udaną integrację zespołów sprzedaży Menlo Worldwide i UPS Supply Chain Solutions.

W odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią, europejski region UPS rozwija się jako globalne centrum sieci UPS, spełniając rosnące wymagania wynikające ze znaczących wzrostów handlu elektronicznego. UPS Europe pełni także kluczową rolę w transporcie szczepionek z Europy do Azji, na Bliski Wschód, do Ameryki Północnej oraz Afryki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane