UPS wprowadza tymczasowe dopłaty dla dużych paczek

UPS

Amerykańska firma kurierska ogłosiła wprowadzenia w globalnej sieci dodatkowych opłat w okresie szczytu świątecznego. Dopłaty obejmą także usługi świadczone w Polsce. Chodzi o Dużą paczkę, Rozmiary przekraczające dozwolone limity oraz Dodatkową obsługę dla nietypowych przesyłek.

Dopłata w okresie szczytu paczkowego będzie obowiązywać od 4 listopada 2019 r. do 10 stycznia 2020 r. i będzie opłatą za paczkę, doliczaną do istniejących stawek i dopłat.

W Polsce dopłaty wyniosą:

  • Dodatkowa obsługa nietypowych przesyłek* PLN 17.00
  • Duża paczka* PLN 225.00
  • Rozmiary przekraczające dozwolone limity* PLN 365.00

Opłata dodatkowa za dużą paczkę
Dana paczka jest traktowana jako “Duża paczka”, kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)] łącznie przekraczają 300 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS, czyli 400 cm. W przypadku dużej paczki stosowana jest minimalna waga podlegająca opłacie wynosząca 40 kg.

Rozmiary przekraczające dozwolone limity paczki, których waga rzeczywista przekracza 70 kg lub też są dłuższe niż 274 cm, lub przekraczają 400 cm w połączeniu długości i obwodu [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)], nie są przyjmowane do transportu. Jeśli paczka taka znajdzie się w systemie małych paczek UPS, to naliczona zostanie dodatkowa opłata. Paczki o długości przekraczającej 400 cm w długości i obwodzie łącznie również podlegają dopłatom za dużą paczkę.

Opłata za dodatkową obsługę:
• Dowolnego artykułu umieszczonego w zewnętrznym opakowaniu wysyłkowym, wykonanego z metalu lub z drewna.
• Dowolnego przedmiotu w kształcie walca, taki jak beczka, wiadro lub opona, który nie znajduje się w całości w opakowaniu wysyłkowym wykonanym z tektury falistej.
• Każdej paczki, której najdłuższy bok przekracza długość 100 cm lub której drugi dłuższy bok przekracza 76 cm.
• Dowolnej paczki, której rzeczywista waga przekracza 32 kg.
• Każdej paczki w przesyłce, której średnia waga przekracza 32 kg i dla której nie podano szczegółowych wag poszczególnych paczek na dokumencie źródłowym lub w automatycznym systemie wysyłkowym UPS.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane