UPS zatrudni ponad 100 tys. pracowników sezonowych

UPS

Potentat na rynku przesyłek kurierskich w USA spodziewa się w tym roku tak wielu zamówień w okresie świątecznym, że chce zatrudnić rekordowo dużo dodatkowych pracowników. Praca czeka na nich od października 2020 r. do końca stycznia 2021 r.

– Przygotowujemy się na rekordowy świąteczny szczyt. Epidemia COVID-19 sprawiła, że nasze usługi są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – powiedziała Charlene Thomas, szefowa działu zarządzania zasobami ludzkimi w UPS. – Planujemy zatrudnić ponad 100 tys. osób przy pracach sezonowych, a znacznej części z tych osób zaproponujemy stałą pracę. Obecnie, kiedy miliony Amerykanów są bez pracy, dajemy możliwość rozpoczęcia kariery z UPS – oznajmiła.

UPS zamierza zatrudnić w tysiącach lokalizacji w USA osoby do pracy z paczkami w sortowniach, kierowców, i pomocników kierowców.

35 proc. zatrudnionych w w UPS (123 tys. osób) dostało stałe angaże po tymczasowej pracy w świątecznym szczycie. Możliwość zatrudnienia na stałe jest głównym powodem zatrudniania się Amerykanów podczas szczytu. Taki twierdzi 73 proc. załogi UPS.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane