UPS zatrudni ponad 100 tys. pracowników sezonowych

UPS

Potentat na rynku przesyłek kurierskich w USA spodziewa się w tym roku tak wielu zamówień w okresie świątecznym, że chce zatrudnić rekordowo dużo dodatkowych pracowników. Praca czeka na nich od października 2020 r. do końca stycznia 2021 r.

– Przygotowujemy się na rekordowy świąteczny szczyt. Epidemia COVID-19 sprawiła, że nasze usługi są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – powiedziała Charlene Thomas, szefowa działu zarządzania zasobami ludzkimi w UPS. – Planujemy zatrudnić ponad 100 tys. osób przy pracach sezonowych, a znacznej części z tych osób zaproponujemy stałą pracę. Obecnie, kiedy miliony Amerykanów są bez pracy, dajemy możliwość rozpoczęcia kariery z UPS – oznajmiła.

UPS zamierza zatrudnić w tysiącach lokalizacji w USA osoby do pracy z paczkami w sortowniach, kierowców, i pomocników kierowców.

35 proc. zatrudnionych w w UPS (123 tys. osób) dostało stałe angaże po tymczasowej pracy w świątecznym szczycie. Możliwość zatrudnienia na stałe jest głównym powodem zatrudniania się Amerykanów podczas szczytu. Taki twierdzi 73 proc. załogi UPS.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane