W 2022 r. pracownicy Poczty Polskiej dostaną podwyżkę

Poczta Polska

Związki zawodowe działające w Poczcie Polskiej porozumiały się z zarządem spółki w sprawie podwyżki wynagrodzeń. W 2022 roku pensje pracowników wzrosną średnio o 405 zł brutto. Poza tym przygotowywana jest wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł.

12 października odbyło się spotkanie zarządu spółki i NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, dotyczące podwyżek płac. Negocjacje zakończyły się zawarciem porozumienia. Wypracowane rozwiązanie zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. i dotyczy wszystkich pracowników, objętych Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy.

W wyniku wypracowanego porozumienia pracownicy spółki otrzymają podwyżkę wynagrodzenia dwuetapowo:

  • od 1 stycznia 2022 r. – 250 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat,

  • od 1 lipca kwota ta wzrośnie o 50 zł brutto do poziomu 300 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat.

Ponadto zarząd spółki zadeklarował wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł brutto pod warunkiem uzyskania przez Pocztę Polską s 2021 r. środków z Tarczy Antycovidowej.

Porozumienie zamyka trwający od 2019 r. spór zbiorowy dotyczący podwyżek wynagrodzeń.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane