W Będzinie powstanie nowa powierzchnia magazynowa

Hale przemysłowe widziane z góry
Panattoni

Panattoni rozpoczyna budowę nowego parku przemysłowego w Będzinie (woj. śląskie). Pierwsza faza inwestycji już ruszyła i zostanie ukończona we wrześniu 2024 r. – przewiduje realizację w formule spekulacyjnej hali o powierzchni 27 500 mkw. Całkowita powierzchnia parku wyniesie 87 500 mkw.

Pierwszy etap Panattoni Park Będzin powstaje z myślą o szerokim zakresie procesów – od logistyki, przez lekką produkcję, po e-commerce. Halę zaprojektowano pod kątem ewentualnej funkcji cross-docka.

– Decyzja o budowie w Będzinie była podyktowana sukcesem naszych inwestycji w sąsiednich Czeladzi i Sosnowcu. Świadczy to o dużym potencjale rynku w tym rejonie i naszym zaangażowaniu w jego dalszy rozwój – komentuje Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni.

Deweloper zrealizował liczne obiekty przemysłowe w Gliwicach, Sosnowcu, Katowicach, Mysłowicach, Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej czy Czeladzi, dostarczając w województwie śląskim ponad 2,6 mln mkw. powierzchni. Obecnie w budowie pozostaje kolejne 207 tys. mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane