W Błoniu powstanie centralna hurtownia Polpharmy

Polpharma

FM Logistic zainwestuje 60 mln zł w rozbudowę posiadanego centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Błoniu, aby przygotować się do obsługi magazynowej i transportowej Grupy Polpharma. Prezesi obu przedsiębiorstw podpisali siedmioletnią umowę o współpracy.

W wyniku umowy FM Logistic zrealizuje w Błoniu pod Warszawą następny etap rozbudowy centrum magazynowania FM Logistic Health. Z tego miejsca będzie realizowana centralna dystrybucja produktów Polpharmy wytwarzanych przez 5 zakładów Grupy w Polsce. Udostępniony Polpharmie obiekt, stanie się jej centralną hurtownią i platformą dystrybucji farmaceutyków.

Umowę znacznie poszerzającą dotychczasową współpracę podpisali pod koniec czerwca Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma (na zdjęciu po prawej) i Daniel Franke, dyrektor zarządzający FM Logistic Central Europe.

Uruchomienie centralnej hurtowni pozwoli Polpharmie uprościć i zoptymalizować procesy logistycznych dla wyrobów gotowych, co jest niezbędne przy rosnącej skali sprzedaży i dystrybucji leków. Pozwoli też wykorzystać zwalnianą powierzchnię w przyzakładowych magazynach firmy.

– Powierzając FM Logistic wsparcie w zakresie dystrybucji wszystkich naszych wyrobów gotowych, liczymy na bardzo wysoką jakość współpracy i wieloletnie partnerstwo, które przyczyni się do jeszcze lepszej obsługi naszych klientów i dostępności naszych produktów dla pacjentów – powiedział Markus Sieger.

FM Logistic zainwestuje w rozbudowę obiektu ponad 60 mln zł. Po zakończeniu tego etapu wielobranżowa platforma FM Logistic Health w Błoniu będzie miała łączną powierzchnię prawie 92 000 mkw. i pojemność ponad 140 000 palet. Oprócz usług związanych ze składowaniem i dystrybucją produktów, zarówno na rynek krajowy jak i międzynarodowy, na platformie na dużą skalę realizowane są usługi copackingu i comanufacturingu dla różnych klientów.

Rozpoczęcie operacji w nowo budowanej hurtowni Polpharmy w Błoniu planowane jest w II kwartale 2020 roku, po uzyskaniu przez firmę niezbędnej certyfikacji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jedną z 20 największych firm generycznych na świecie. Grupa zatrudnia ponad 7,5 tysiąca pracowników, posiada siedem zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie oraz pięć ośrodków badań i rozwoju.

FM Logistic Central Europe to oddział międzynarodowego operatora logistycznego działającego na trzech kontynentach. Działalność w naszym kraju firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Central Europe posiada 12 platform logistycznych i 17 magazynów przeładunkowych w Polsce, kolejne 10 obiektów znajduje się w Czechach i Słowacji oraz na Węgrzech. FM Logistic w Europie Centralnej zatrudnia ponad pięć tysięcy pracowników.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane