W Czeladzi powstaje magazyn dystrybucyjny z odzieżą 4F

Panattoni Europe

Panattoni kończy pierwszy etap budowy magazynu dystrybucyjnego dla firmy OTCF, producenta odzieży i akcesoriów sportowych sprzedawanych pod marką 4F. Obiekt w formule BTS powstaje w Czeladzi i docelowo będzie miał 67 tys. mkw. powierzchni.

Budowa magazynu ruszyła w kwietniu 2020 r. na działce przy ul. Gdańskiej we wschodniej części Czeladzi. W ramach przedsięwzięcia powstaje budynek magazynowy o łącznej powierzchni 67 tys. mkw. z czego blisko 2,2 tys. mkw. zajmie dwukondygnacyjne biuro. W pierwszym etapie przygotowano ponad 40 tys. mkw. powierzchni. Budowa kolejnych ponad 20 tys. mkw. ruszy w najbliższych miesiącach, a całość będzie oddana w 2023 r. – W nowym magazynie będą magazynowane, sortowane i komplementowane produkty zamawiane przez klientów z Polski i Europy – mówi Arkadiusz Łukasik, dyrektor logistyki i administracji OTCF. – Właściwie dopasowany do potrzeb firmy system wewnątrzmagazynowy ma bardzo istotne znaczenie w procesie jej funkcjonowania i rozwoju. Całość sterowania operacjami w magazynie – od kompletacji, kontroli i wysyłki zamówień zarówno do oddziałów sprzedaży, jak i dla klienta końcowego – oparta jest na systemie przenośników rolkowo-taśmowych – dodaje Łukasik.

Panattoni zastosuje w obiekcie rozwiązania wspomagające wielokanałową sprzedaż produktów z logo 4F. Chodzi m.in. o system podestów opartych na bazie regałów półkowych (3 poziomy oraz kolejny jako tzw. „lotnisko”) oraz wolnostojącą antresolę do składowania produktów.

Firma OTCF zadbała także o swoich pracowników. W obiekcie powstaje licząca 1 800 mkw. strefa rekreacyjna złożona m.in. z wielofunkcyjnego boiska, dwóch obszarów do gry w minigolfa, stołu do gry w ping-ponga oraz strefy grillowej. Przy obiekcie znajdzie się też parking zewnętrzny z pętlą autobusową i przystankiem, co znacznie ułatwi dojazd do pracy.

Obiekt powstaje w Czeladzi w sąsiedztwie drogi krajowej nr 86 (Katowice – Łódź) i 94 94 (Wrocław – Kraków), która łączy Czeladź z Olkuszem, gdzie od 2014 roku funkcjonuje jedno z głównych centrów dystrybucyjnych spółki OTCF.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane