W Kaliszu powstanie centrum logistyczne klasy A

Panattoni Europe

Deweloper Panattoni Europe rozpoczął budowę Panattoni Park Kalisz w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej tego wielkopolskiego miasta. Będzie to pierwszy kompleks klasy A w okolicy, a jego powierzchnia wyniesie docelowo ponad 35 tys. mkw. Inwestycja powstaje według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni 1380 mkw. 

Panattoni wzmacnia swoją pozycję w Wielkopolsce, przez nieruchomość w nowej lokalizacji, a jednocześnie drugim największym ośrodku w regionie – Kaliszu. Deweloper niedawno rozpoczął budowę obiektu BTS dla producenta rozwiązań technicznych stosowanych w projektach przemysłowych. Teraz, w sąsiedztwie, przy ulicy Inwestorskiej, ruszyła realizacja pierwszego w okolicy kompleksu logistyczno-przemysłowego z powierzchnią klasy A. Panattoni Park Kalisz zajmie łącznie 35 tys. mkw. w ramach dwóch budynków, a najemcy będą mogli skorzystać z modułów o powierzchni 1 380 mkw.

– Od dawna inwestujemy w Wielkopolsce, dostrzegając ogromny potencjał regionu zarówno w kontekście krajowym, jak i międzynarodowym. Po licznych inwestycjach w Poznaniu i okolicach, Kalisz jest naturalnym następnym krokiem. Drugie największe miasto w województwie jest doskonale położone między trzema kluczowymi miastami na logistycznej mapie Polski – Łodzią, Wrocławiem i Poznaniem, a jednocześnie nie ma w nim magazynów klasy A, które od 15 lat dostarcza na polskim rynku Panattoni – mówi Katarzyna Osińska, development director z Panattoni.

Panattoni Park Kalisz powstaje w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, 6 km od jego centrum, co pozwoli na sprawny transport zarówno w granicach miejscowości, jak i na jej obrzeżach. Obiekt położony będzie w sąsiedztwie drogi krajowej 25 oraz 7 km od drogi nr 12, która biegnie równoleżnikowo od granicy z Niemcami po granicę z Ukrainą.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane