W Łodzi otwarto drugie centrum logistyczne InPostu

InPost / Piotr Waniorek

Firma logistyczna InPost otworzył drugie już centrum logistyczne w Łodzi. Obiekt powstał na terenie Central European Logistics Hub – kompleksu należącego do Panattoni. Docelowo pracę w nim znajdzie prawie 300 osób. Poszukiwani są m.in. kierowcy, kurierzy, pracownicy magazynowi oraz specjaliści z różnych dziedzin.

Nowy obiekt InPost w Łodzi ma powierzchnię 8500 mkw. i jest zlokalizowany jest w sąsiedztwie Autostrady A1. Zatrudniono w nim ponad 200 osób, a wkrótce dołączy do nich kolejnych ok. 100 pracowników. InPost nadal prowadzi procesy rekrutacyjne, poszukując przewoźników, kurierów, pracowników magazynowych i technicznych oraz specjalistów.

Jak informuje inwestor, centrum logistyczne pozwoli w jednym czasie obsłużyć 160 – kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. Znacząco skróci czas dostawy paczek do odbiorców zarówno w paczkomatach, jak i w serwisie kurierskim w obrębie 50 kilometrów od Łodzi oraz prawostronnej części miasta.

W nowym centrum wdrożono także szereg technologii sprzyjających ograniczaniu wpływu prowadzonej działalności gospodarczej na otoczenie. Obiekt posiada m.in. system zautomatyzowanego zarządzania energią elektryczną i ograniczający zużycie wody oraz oświetlenie LED z wygaszaniem strefowym.

W uroczystości oficjalnego otwarcia centrum logistycznego, wzięła udział prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, która podkreśliła, że InPost podchodzi do współpracy z samorządem na partnerskich zasadach.

– “Firma nie tylko rozwija działalność biznesową dając zatrudnienie łodzianom, ale także wspiera nas w realizacji inicjatyw podnoszących standard ich życia. Jedną z nich jest program InPost Green City. W wyniku współpracy w jego ramach mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z wielu proekologicznych rozwiązań włączanych w tkankę miejską takich, jak chociażby z sieci stacji do ładowania aut elektrycznych czy urządzeń Paczkomat z czujnikami powietrza, a wkrótce także z realizowanego obecnie leśnego parku zabaw” – powiedziała Zdanowska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane