W Poznaniu otwarto magazyn opon marki Bridgestone

Panattoni

W Poznaniu od 1988 r. funkcjonuje największa fabryka opon Bridgestone w naszym regionie Europy. Aktualnie w stolicy Wielkopolski uruchomiono także magazyn opon tej marki o powierzchni 50 tys. mkw. Jest zarządzany przez firmę ESA logistika.

– Hala wyposażona jest w innowacyjne systemy i narzędzia automatyzujące i ułatwiające pracę. Są to m.in. stworzony przez programistów ESA logistika system zarządzania magazynem, przenośniki taśmowe do rozładunku i załadunku poszczególnych opon oraz układania ich na regałach, a w późniejszym etapie także roboty do transportu opon i regały do ich składowania – opowiada Rafał Łuczak IT and Implementation Manager w ESA logistika.

Mimo tak wysokiego poziomu automatyzacji uruchomienie magazynu pod Poznaniem spowoduje powstanie kolejnych miejsc pracy. Na początku zatrudnienie znalazło tam blisko 50 osób. Są to głównie pracownicy magazynów, ale także specjaliści ds. logistyki i kierownicy zmian.

Magazyn opon powstał w Panattoni Park Poznań East Gate. Katarzyna Kujawiak, dyrektor ds. rozwoju w Panattoni informuje, że tylko w 2022 roku firma dostarczyła ok. 200 tys. mkw. dla branży motoryzacyjnej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane