W roku 2021 transport wódek wzrósł o 174 procent

Hillebrand

Hillebrand Poland, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, podsumował działalność w 2021 roku. Firma osiągnęła rekordowe przychody i 84-proc. wzrost zysku netto. Do świetnych wyników przyczyniły się transporty wina we flexitankach, a także transporty morskie mocnych alkoholi w eksporcie m.in. do Wielkiej Brytanii.

Spółka Hillebrand Poland zakończyła 2021 rok z przychodami wysokości 62,6 zł, większymi o blisko 89 proc. w porównaniu z wynikiem za rok 2020. Zysk netto firmy zwiększył się zaś o ponad 84 proc., a EBITDA o ponad 80 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Operator logistyczny informuje, że osiągnięcie tak dobrych wyników jest efektem wzrostów w dwóch, kluczowych dla Hillebrand w Polsce obszarach usług. Pierwszym są transporty masowe wina z wykorzystaniem elastycznych zbiorników – flexitanków. Firma zwiększyła wolumen obsługiwanych ładunków aż o 88 proc. wobec ub.r.

Drugim dochodowym obszarem spółki są dostawy eksportowe mocnych alkoholi, organizowane w transporcie drogowym do różnych krajów europejskich i w ramach morskich usług typu „short sea” do Wielkiej Brytanii. W tym segmencie, także dzięki aktywnie prowadzonym działaniom sprzedażowym, firma odnotowała wzrost aż o 174 proc.

W ubiegłym roku Hillebrand Poland dynamicznie rozwinął też usługi transportowe napojów bezalkoholowych. Jednym z przykładów realizacji jest dostawa morska do Stanów Zjednoczonych 250 kontenerów koncentratu jabłkowego umieszczonego we flexitankach.

– Polska jest krajem z dużym potencjałem wzrostu w światowym eksporcie napojów. Wzmocnienie współpracy z producentami napojów alkoholowych jak również bezalkoholowych i ich eksporterami ma być jednym z kluczowych elementów naszej strategii także w roku 2022 – zapowiada Ellina Lolis, wiceprezes Hillebrand Poland i prezes Hillebrand Russia.

Polski oddział Hillebrand Poland działa od 2013 roku, specjalizując się w organizacji dostaw morskich (jest liderem w morskich przewozach kontenerowych dla beverage), drogowych i lotniczych dla branży alkoholowej, winiarskiej, napojów i substancji płynnych.

Firma logistyczna Hillebrand powstała w 1844 roku w Mainz w Niemczech. Działając obecnie jako globalna sieć w 90 krajach, Hillebrand osiąga przychody na poziomie ok. 1,4 mld euro.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane