W Skarbimierzu zaczyna funkcjonować magazyn słodyczy

Panattoni Europe

Zakończyła się budowa centrum logistycznego dla DSV Solutions o powierzchni 8 260 mkw. w Skarbimierzu (woj. opolskie). Obiekt będzie obsługiwał dwa zakłady produkcyjne Mondelēz International, znajdujące się w sąsiedztwie – fabrykę czekolady oraz fabrykę gum i cukierków.

Obiekt wybudowała firma Panattoni Europe w formule BTS dla DSV Solutions. Powierzchnia centrum wyniosła 8 260 mkw. Część magazynowa (7500 mkw.) podzielona została na 3 segmenty – w strefie ambientowej składowane są opakowania i materiały okołoprodukcyjne, a w pozostałych dwóch znajdują się magazyny czekolady oraz gum i cukierków – produkty te są dostarczane z działających w sąsiedztwie fabryk Mondelēz International.

Inwestycja spełnia wymagania HACCP, czyli Systemu Analizy Zagrożeń Krytycznych Punktów Kontroli. Dodatkowo wyposażona została w technologię kontroli temperatury za pomocą mappingu pirometrów – urządzenia informują o stanie temperatury i powietrza. Dzięki temu możliwa jest zdalna kontrola parametrów, a także utrzymanie temperatury na stałym poziomie, między 10 a 20 stopni oraz 65 proc. wilgotność powietrza.

Ponadto na potrzeby prowadzonych operacji hala została podniesiona do 12 metrów, a nośność posadzki wynosi 8 ton na metr kwadratowy. Najemca skorzysta również z 11 doków. Oprócz części magazynowej DSV Solutions otrzymało dostęp do 225 mkw. biur.

DSV Solutions to oddział grupy DSV specjalizujący się w logistyce kontraktowej. Grupa DSV współpracuje z Panattoni od 13 lat.

Mondelēz Polska jest obecna na naszym rynku od 27 lat. Zatrudnia blisko 4600 pracowników i jest dostawcą produktów: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki oraz cukierki i gumy Halls.

Firma jest częścią rodziny firm Mondelēz International (dawniej Kraft Foods).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane