W Tymbarku powstaje kompleks logistyczny Grupy Maspex

Budowa magazynu w Tymbarku
Grupa Antczak

Trwa budowa kompleksu logistyczno-magazynowego Grupy Maspex w Tymbarku (woj. małopolskie). Obiekt o powierzchni prawie 8 tys. m kw. pomieści ponad 13,5 tys. palet, których ruch odbywać się będzie w sposób w pełni zautomatyzowany. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Antczak.

Grupa Maspex jest jednym z największych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów artykułów spożywczych. Należą do niej takie marki jak Tiger, Tymbark czy Lubella. Nowo powstający budynek hali wysokiego składowania jest kolejnym etapem rozbudowy kompleksu Grupy Maspex w Tymbarku.

Grupa Antczak – generalny wykonawca inwestycji, informuje, że przedsięwzięcie to pozwoli na połączenie części produkcyjnej istniejącego zakładu z powierzchnią magazynową przy pomocy napowietrznych estakad technologicznych. Efektem będzie usprawnienie transportu produktów oraz zmniejszenie ruchu samochodów ciężarowych i wózków widłowych, dzięki czemu ograniczone zostaną hałas i emisje spalin.

Estakady technologiczne stanowić będą obudowę automatycznej linii transportowej, na której gotowe produkty będą transportowane na paletach pomiędzy istniejącym zakładem produkcyjnym a nowo powstającą halą wysokiego składowania. Na 12 poziomach i powierzchni prawie 8 tys. m kw. zostanie pomieszczonych ponad 13,5 tys. palet. Wysokość części magazynowej wyniesie 29,52 m, a części ekspozycji – 24,12 m.

– Realizujemy jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów magazynowych w Małopolsce. Uzgodniliśmy bardzo ambitny harmonogram prac budowlanych, zgodny z wymaganiami dynamicznie rozwijającego się sektora spożywczego – powiedział Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

W nowo powstającej hali magazynowej znajdować się będzie zautomatyzowane centrum dystrybucji. Jego zadaniem jest maksymalne ułatwienie pracy operatorów oraz pełna optymalizacja zarządzania ruchem produktów. Transport palet wewnątrz magazynu odbywać się będzie w sposób automatyczny. Technologia przewiduje możliwość magazynowania znacznych ilości towaru na o wiele mniejszej powierzchni w porównaniu do tradycyjnych sposobów składowania opartych na transporcie wózkami widłowymi. Rozwiązanie to zapewnia szybki dostęp do produktów oraz precyzyjną kontrolę ilościową i jakościową.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane