Walki podwoiła powierzchnię magazynową we Wrocławiu

Centrum logistyczne widziane z góry
Logicor

Firma deweloperska Logicor ukończyła realizację obiektu magazynowego dla producenta opakowań ochronnych – spółki Walki. Dzięki rozbudowie kompleksu Logicor Wrocław II o dodatkowe 10,4 tys. mkw., Walki podwoił zajmowaną powierzchnię magazynową do 21 tys. mkw.

Walki jest podmiotem zależnym Walki Group Oy, fińskiego producenta laminatów technicznych i ochronnych materiałów opakowaniowych. To międzynarodową grupa działająca w 12 krajach i zorganizowana w trzech obszarach biznesowych: opakowania konsumenckie, opakowania przemysłowe i materiały inżynieryjne.

Wrocławska wytwórnia jest jednym z dwóch polskich zakładów produkcyjnych Walki Group Oy. Została otwarta w 2012 roku i zatrudnia 100 osób zajmujących się produkcją materiałów opakowaniowych dla przemysłu papierniczego, a także okładzin barierowych i elastycznych materiałów opakowaniowych. Walki planuje zwiększyć zatrudnienie o 50 do 70 osób. W nowym budynku firma chce zainwestować w technologię, która pozwoli na tworzenie ekologicznych opakowań oraz realizację strategii „Przekształcanie materiałów zgodnie z ideą obiegu zamkniętego”.

Nieustannie szukamy tu kolejnych sposobów rozwoju naszej działalności, stąd nowy magazyn, który – w razie potrzeby – można łatwo przekształcić w zakład produkcyjny – mówi Bartłomiej Engel, head of production cluster w Walki.

Logicor Wrocław II znajduje się w granicach Wrocławia. Generalnym wykonawcą obiektu była poznańska firma budowlana Pekabex.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane