White Star otworzy centrum logistyczne w Nowym Koniku

Adam Brzozowski

We wsi Nowy Konik, 3 km od granicy Warszawy, przy drodze krajowej nr 2, firma deweloperska White Star Real Estate wybuduje pierwsze duże centrum magazynowe zlokalizowane na wschód od stolicy. Transakcję sprzedaży 16 ha gruntu pod tę inwestycje przeprowadził Deloitte. Sprzedającym była Grupa Thumos.

Pracownicy firmy doradczej Deloitte doradzali przy transakcji sprzedaży gruntu w Nowym Koniku (gmina Halinów) pod Warszawą. Na 16 hektarach firma White Star Real Estate zamierza zbudować duży park logistyczny, obsługujący firmy z branży handlowej oraz e-commerce. – Grunty takie jak ten w Nowym Koniku cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Atrakcyjne położenie w odległości zaledwie 3 km od nowego węzła autostrady A2 Nowy Konik oraz 4 km na wschód od Warszawy sprawia, że centrum logistyczne usytuowane na tym terenie może z powodzeniem obsługiwać tak dużą aglomerację – mówi Dominik Stojek, partner associate, lider zespołu doradztwa nieruchomościowego Deloitte.

Udział kancelarii Deloitte Legal

Eksperci Deloitte odpowiedzialni byli za poprowadzenie procesu komercyjnego wraz z negocjacjami warunków sprzedaży, a także prawne wsparcie, w szczególności w zakresie przygotowania oraz negocjacji dokumentacji transakcyjnej. Transakcję przygotował zespól nieruchomości kancelarii Deloitte Legal.

White Star Real Estate ma na koncie wiele inwestycji w biura i centra handlowe. Aktualnie firma wchodzi też w inwestycje logistyczne w ramach wspólnego przedsięwzięcia z Bain Capital Credit. Projekty te będzie realizował wspólny podmiot: White Star Logistics. W najbliższych planach są budowy dwóch parków logistycznych w okolicach Warszawy – w Nowym Koniku i Raszynie. – Planujemy dalszy rozwój i przyszłą ekspansję w Polsce, w tym cztery nowe lokalizacje oraz od dziesięciu do dwunastu centrów logistycznych w ciągu najbliższych trzech lat w atrakcyjnych lokalizacjach w całym kraju – oznajmił niedawno Bartosz Szewczyk, Partner Zarządzający w Polsce.

Magazyny klasy A

Centra logistyczne Warszawa Nowy Konik i Warszawa Raszyn będą obiektami klasy A, wyróżniającymi się ekologicznymi rozwiązaniami minimalizującymi ślad węglowy nieruchomości. W obu lokalizacjach miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza nie tylko magazynowanie, ale również lekką produkcję. Dodatkowo budynki będą certyfikowane w systemie BREEM na poziomie „Very Good”.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane