Wielkopolski oddział DB Schenker przeszedł przebudowę

DB Schneker

Operator logistyczny DB Schenker przeprowadził przebudowę budynków biurowych Oddziału Poznań w Tarnowie Podgórnym. Jego pracownicy mają teraz do dyspozycji dwa wyremontowane biurowce o powierzchni 1102 mkw. i 755 mkw. Wartość zrealizowanej przebudowy to ponad 10 mln zł.

W pierwszym oddanym do użytku budynku pracują wszystkie zespoły operacyjne oddziału, które do tej pory funkcjonowały w odseparowanych lokalizacjach. Tam też ulokowana jest powiększona szatnia dla pracowników terminalu.

Drugi biurowiec to miejsce pracy m.in. członków zespołów centralnych, działu handlowego i pracowników agencji celnej DB Schenker. Trzeci, niewykorzystywany już budynek biurowy jest rozbierany, dzięki czemu możliwe będzie powiększenie powierzchni operacyjnej Oddziału Poznań o kolejne 2,5 tys. mkw.

Remont i optymalizacja przestrzeni biurowej w naszej lokalizacji pociągnęły za sobą nie tylko zmianę wystroju i polepszenie warunków socjalnych, ale także podniesienie jakości pracy i możliwości operacyjnych terminalu. Najważniejsza jednak w moim mniemaniu jest możliwość współdziałania wszystkich zespołów operacyjnych oddziału w jednym budynku. To bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość i efektywność współpracy, jeszcze sprawniejszą obsługę kierowców, ale też wzmocniło integrację między zespołami, które do tej pory funkcjonowały w oddzielnych budynkach – mówi Paweł Grzechowiak, szef Oddziału Poznań w DB Schenker.

Oddział Poznań prowadzi operacje w Tarnowie Podgórnym od 20 lat. Odpowiada za przepływ towarów i produktów w Wielkopolsce. Oddział DB Schener dysponuje terminalem cross-dockingowym o powierzchni ponad 8800 mkw. W lokalizacji na co dzień pracuje ponad 300 osób, są to pracownicy oddziału oraz zespołów centralnych firmy. Każdego dnia z Oddziału Poznań wyjeżdża też blisko 250 kierowców.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane