Właściciel sklepów Reserved otworzy magazyn na Pomorzu

Panattoni Europe

Firma LPP – największy producent odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej, właściciel marek Sinsay, Cropp, Reserved, House i Mohito wynajął ok. 64 tys. mkw. w dwóch budynkach Panattoni Park Tricity South II w Pruszczu Gdańskim. Od kwietnia 2022 r. obiekt będzie obsługiwał zamówienia internetowe oraz zwroty.

Zapotrzebowanie na nowy magazyn to naturalny efekt wysokiej dynamiki sprzedaży internetowej właściciela marek Sinsay, Cropp, Reserverd, House i Mohito, która w drugim kwartale roku obrotowego 2021/22 wzrosła o blisko 30 proc. i stanowi dziś już 22 proc. w przychodach firmy. W Panattoni Park Tricity South II prowadzone będą procesy kompletacji zamówień i obsługi zwrotów. Przedsiębiorstwo skorzysta z dwóch obiektów parku, które zostaną połączone przez Panattoni specjalnym łącznikiem. Deweloper przygotuje również kombi-doki, które obsłużą zarówno małe samochody dostawcze, jak i ciężarowe. Ponadto zadba o zwiększony dostęp światła dziennego w strefie kompletacji. Wcześniej, w 2018 roku, spółka LPP wynajęła 30 tys. mkw. w Panattoni Park Gdańsk III.

– Rosnące zainteresowanie zakupami e-commerce i postępująca cyfryzacja handlu sprawiły, że w LPP mocno postawiliśmy na rozwój powierzchni magazynowych dla sprzedaży internetowej – mówi Sebastian Sołtys, dyrektor logistyki LPP. – Na chwilę obecną jest to nasz największy kontrakt na wynajem magazynu dedykowanego obsłudze e-commerce. Obiekt powiększy nasz obecny potencjał magazynowy typu Fulfillment Center o ponad 30 proc. – wyjaśnia Sołtys.

Panattoni Park Tricity South II to park logistyczny składający się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ok. 75 600 mkw., z czego dotychczas oddano 26 000 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane