Wrocław Campus 39 powstanie z myślą o e-handlu

Wrocław Campus 39
Panattoni Europe

Firma Panattoni Europe ponownie inwestuje na Dolnym Śląsku. Deweloper zakupił we Wrocławiu 39 ha gruntu, na którym utworzy gigantyczny kompleks logistyczno-przemysłowy Wrocław Campus 39 o powierzchni blisko 200 tys. mkw. Inwestycja z bezpośrednim dostępem do autostrad A4 i S8 powstanie w pobliżu obiektów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie skierowana dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.

Zasoby powierzchni magazynowo-przemysłowych na Dolnym Śląsku to obecnie ok. 2,5 mln mkw., z czego ponad 1 mln został wybudowany przez Panattoni. Wrocław Campus 39 zwiększy możliwości dewelopera w tym rejonie o niemal jedną piątą. Inwestycja będzie się składać z pięciu obiektów przystosowanych zarówno na potrzeby magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Ok. 14 000 mkw. powierzchni przeznaczono na biura. Jak każda nowa realizacja dewelopera przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very good”. Ze względu na znajdujące się w pobliżu magazyny Amazona oraz kompleks koreańskiego LG, w którym m.in. znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych (LG Chem Wrocław Energy), Campus 39 będzie rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.

Panattoni zachwala lokalizację obiketu. Wrocław Campus 39 będzie dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami Polski, a także z wieloma krajami Europy. Gwarancją szybkiego transportu jest autostrada A4 łącząca Berlin, przez Wrocław i Górny Śląsk, z Krakowem i Ukrainą (węzeł autostrady w zasięgu 5 minut od parku). Katowice są w odległości zaledwie 1,5 godziny drogi, a Kraków – dwóch godzin.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane