XPO kupuje część działalności K+N w Wielkiej Brytanii

Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel zawiera ostateczne porozumienie z firmą XPO Logistics. Dotyczy ono zbycia znacznej części portfolio logistyki kontraktowej w Wielkiej Brytanii.

Zakres transakcji obejmuje logistykę napojów, usług gastronomicznych oraz rynku sprzedaży detalicznej i technologii. Operacje te w 2019 roku wygenerowały obrót w wysokości ok. 750 milionów CHF i są wspierane przez 7 500 pracowników.

– Rok temu po raz pierwszy ogłosiliśmy strategiczny przegląd naszej logistyki kontraktowej. Celem jest poprawa rentowności i koncentracja na naszych głównych, skalowalnych rozwiązaniach. Porozumienie o sprzedaży znaczącej części aktywów w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym w procesie restrukturyzacji. Z przyjemnością ogłaszamy, że dzięki XPO Logistics znaleźliśmy nowy dobry dom zarówno dla naszych Klientów, jak i pracowników – komentuje dr Detlef Trefzger, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel International.

Kuehne + Nagel pozostaje zaangażowane w działalności logistycznej w Wielkiej Brytanii, w tym w dziale logistyki kontraktowej. Firma zostawia w posiadaniu działalność logistyczną w ramach obsługi branży lotniczej, farmaceutycznej i projektów rządowych.

Strony nie ujawniły wartości transakcji, która ma być zakończona w drugiej połowie roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane