Żabka przejmuje DRIM Daniel Distributie

Samochód dostawczy w trasie
Grupa Żabka

Grupa Żabka otrzymała zgodę rumuńskiego urzędu antymonopolowego na przejęcie większościowych udziałów w przedsiębiorstwie zajmującym się dystrybucją FMCG w Rumunii – DRIM Daniel Distributie. W wyniku tej decyzji, 29 lutego 2024 r. polska sieć handlowa spełniła wszelkie wymogi regulacyjne i sfinalizowała transakcję.

– Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o zakończonym procesie formalnym połączenia DRIM Daniel Distributie z Grupą Żabka. To kolejny etap w kierunku rozwoju ekosystemu convenience na rynku europejskim i naszej dalszej ekspansji. Liczymy, że strategiczna współpraca z DRIM wpłynie na dalszy, dynamiczny rozwój tej spółki  powiedział Tomasz Suchański, prezes Grupy Żabka.

DRIM Daniel Distributie to  jedna z największych sieci dystrybucyjnych produktów typu FMCG na rynku rumuńskim, która obecnie zatrudnia ponad 800 osób. Przez 30 lat działalności firma stworzyła szeroką strukturę logistyczną, pozwalającą na zaopatrywanie obecnie ok. 12 tys. sklepów handlu tradycyjnego.

Formalne przejecie większościowych udziałów w DRIM Daniel Distributie umożliwia zapowiadany przez Grupę Żabka rozwój spółki, przy wykorzystaniu pozycji rynkowej i renomy DRIM.

Plany przejęcia DRIM Grupa Żabka przedstawiła pod koniec 2023 r., gdy doszło do zawarcia umowy nabycia udziałów większościowych a w efekcie partnerstwa z rumuńskim przedsiębiorstwem.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane