Akiem zakontraktował dostawę 30 lokomotyw Dragon 2

Wizualizacja lokomotywy
Newag

Działająca na europejskim rynku, francuska firm leasingowa Akiem, podpisała umowę z nowosądeckim Newagiem na dostawę 30 lokomotyw elektrycznych Dragon 2, z opcją na zakup w przyszłości dodatkowych 50 elektrowozów.

Podpisana umowa dotyczy sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych z platformy Dragon 2: 10 lokomotyw wielosystemowych oraz 20 lokomotyw jednosystemowych DC wyposażonych w moduł dojazdowy (silnik spalinowy). Umowa przewiduję też prawo opcji na zakup dodatkowych 50 lokomotyw.

Newag informuje, że 10 lokomotyw Dragon 2 E6MST zostanie dopuszczonych do eksploatacji na terenie Polski, Czech i Słowacji, a 20 lokomotyw jednosystemowych DC będzie dopuszczonych do ruchu tylko na terenie Polski. Zawarta umowa dotyczy także świadczenia usług utrzymania taboru przez 8 lat od daty dostawy.

Lokomotywy platformy Dragon 2 to najnowsza generacja lokomotyw towarowych, zaprojektowana z myślą o zrównoważonym transporcie, efektywne energetycznie, spełniające wymagania technicznych specyfikacji interoperacyjności umożliwiające transport 4200 t ładunków. Moduły dojazdowe spełniają normy emisji spalin Stage V i wyposażone są w silniki spalinowe HVO ready.

Maksymalna łączna wartość zamówienia łącznie z usługami serwisowymi wynosi blisko 500 mln euro.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane