Anders Svensson nowym prezesem Konecranes

Koncranes

Rada nadzorcza jednego z największych producentów dźwigów i suwnic – Konecranes powołała 47-letniego Andersa Svenssona na nowego prezesa i dyrektora generalnego spółki. Svensson obejmie swoje stanowisko najpóźniej 7 grudnia 2022 r. Do tego czasu szefem firmy pozostanie Teo Ottol.

Szwed Anders Svensson dołączy do Konecranes z firmy Sandvik, której jest prezesem obszaru biznesowego Sandvik Rock Processing Solutions. Przed objęciem obecnej funkcji od 2008 roku zajmował różne stanowiska kierownicze w Sandvik, w tym prezesa działu kruszyw i przesiewania; prezes ds. obsługi klienta i starszego wiceprezesa ds. sprzedaży globalnej w Sandvik Construction oraz dyrektora ds. zakupów w Sandvik Construction i Sandvik Mining. Anders Svensson ma dyplom mgr inż. z inżynierii chemicznej.

– Z wielką przyjemnością ogłaszam mianowanie Andersa Svenssona na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Konecranes. Ma przekonujące osiągnięcia w zapewnianiu rentownego wzrostu i doświadczenie w pracy na całym świecie. Dzięki nastawionemu na wyniki i angażującemu podejściu, silnemu ukierunkowaniu na klienta i umiejętnościom ludzkim jest dobrze przygotowany do kierowania firmą Konecranes – powiedział Christoph Vitzthum, prezes Konecranes.

Zarząd Konecranes zainicjował międzynarodowy proces poszukiwania nowego prezesa i dyrektora generalnego w marcu, zaraz po anulowaniu planowanej fuzji z Cargotec. Oceniono kilku kandydatów. – Anders Svensson demonstruje właściwą kombinację kompetencji, cech osobistych i doświadczenia, potrzebnych, aby poprowadzić Konecranes w ekscytującą podróż – kontynuuje Vitzthum.

– To ekscytujący czas aby dołączyć do firmy, ponieważ Konecranes, dzięki możliwościom cyfrowym i automatyzacji, jest w wyjątkowej pozycji, aby wspierać klientów w dalszej poprawie bezpieczeństwa, produktywności i zrównoważonego rozwoju ich działalności – mówi Anders Svensson.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane