Bernard Biolchini szefem Dematic w rejonie EMEA

Dematic

Dostawca systemów automatyzacji dla logistyki, firma Dematic, stworzyła nową strukturę organizacyjną dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Na jej czele stanął Bernard Biolchini, który objął stanowisko executive vice president (EVP). Zmiany w strukturze organizacji mają być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na intralogistykę.

Dzięki tej nowej strukturze Dematic ma zamiar być „szybszym i lepiej reagującym partnerem dla klientów z regionu EMEA”. Firma deklaruje, że rozszerzy dostępność swoich systemów, oprogramowania i usług. Chce też przyspieszyć rozwój rozwiązań technologicznych i usług cyfrowych.

Mając wieloletnie doświadczenie i wiedzę fachową, będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać region EMEA i umacniać naszą pozycję lidera w dziedzinie inteligentnej technologii automatyzacji – powiedział Hasan Dandashly, prezes Dematic i członek zarządu KION GROUP AG.

Lokalni liderzy

Region Dematic EMEA składa się teraz z ośmiu rynków, a każdy z nich ma lidera lokalnego. – Nowa struktura zakłada, że w terenie są obecni eksperci mający wiedzę na temat wyzwań i warunków rynkowych – stwierdził Dandashly. – Obecnie zatrudniamy ponad 10 tys. pracowników na całym świecie, z czego 4100 w regionie EMEA. Pracownicy mają pomóc nam sprostać wzrostowi w branży, a w szczególności w tym regionie – dodał Dandashly.

Według Dematic, pandemia COVID-19 doprowadziła do większego niż wcześniej popytu na rozwiązania w zakresie automatyzacji, a globalny wzrost sprzedaży firmy w 2020 r. wyniósł 34 proc. Duży udział miał w tym region EMEA. Handel elektroniczny i sprzedaż żywności w internecie nadal wykazują tendencję wzrostową powyżej oczekiwań rynku.

Pochodzący z Francji i Włoch Biolchini będzie szefem Dematic w regionie EMEA. Nowy menedżer pracuje w branży logistycznej od siedmiu lat, a w Dematic zajmował międzynarodowe stanowiska kierownicze. Biolchini powrócił z Ameryki Północnej, gdzie pełnił funkcję pracodawcy o unikalnych wartościach (EVP) na rynku obu Ameryk, a wcześniej był dyrektorem zarządzającym Dematic na Europę Południową.

Ośmiu nowych menedżerów

Przed rozpoczęciem pracy w Dematic, Biolchini pełnił funkcję dyrektora generalnego w Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) na Bliskim Wschodzie, w Turcji i Afryce. Wcześniej był prezesem firmy Invensys Controls Europe i starszym dyrektorem ds. sprzedaży w firmie Hewlett-Packard Europe.

Europejskie stanowiska kierownictwa funkcjonalnego Dematic uzupełniono o zespół ośmiu menedżerów rynkowych. Dla obszarów Europy Wschodniej, rynków rosyjskojęzycznych, Środkowego Wschodu i Afryki, stanowisko kierownika (Market Leader EE & MEA) obejmie Rainer Schmid, który wcześniej pełnił rolę starszego dyrektora ds. sprzedaży Dematic w regionie Central Europe.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane