CARGOUNIT zamawia 30 lokomotyw Dragon 2

CARGOUNIT

Firma zajmująca się wynajmem lokomotyw podpisała umowę dostawy do 30 lokomotyw 6-osiowych Dragon 2, produkowanych przez nowosądecki Newag. Pojazdy będą miały homologację na Polskę, Czechy i Słowację.

6-osiowe pojazdy Dragon 2 to lokomotywy do przewozów ciężkich składów towarowych. Jednostki zamówione przez CARGOUNIT będą wyposażone są w moduł dojazdowy, który pozwala na wykorzystanie lokomotyw na liniach niezelektryfikowanych. Atutem Dragona 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa o wartości do 410 kN.

Pierwsze 10 zamówionych lokomotyw zostanie dostarczonych do CARGOUNIT do końca 2025 r.

– Lokomotywy te zyskały uznanie wśród polskich przewoźników za sprawą dużej siły pociągowej, która pozwala na przewozy pociągów towarowych o masie brutto 4200 ton na liniach kolejowych o pochyleniu 7 promili, które spotykane są w wielu obszarach przemysłowych Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Łukasz Boroń, prezes CARGOUNIT.

Podpisanie umowy na zakup do 30 lokomotyw Dragon 2 jest kontynuacją współpracy między CARGOUNIT i Newagiem, która rozpoczęła się od zakupu pierwszej lokomotywy Dragon. CARGOUNIT posiada 10 lokomotyw trakcyjnych z Nowego Sądza, zaś do końca 1 kwartału 2024 roku będzie także posiadaczem 21 zmodernizowanych lokomotyw 6Dg.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane