CEVA wykorzystuje w magazynie mobilne roboty

CEVA Logistics

Globalny operator logistyczny wdrożył w australijskim oddziale system Automated Mobile Robots (AMR). Dzieło wykorzystaniu robotów do przygotowywania przesyłem internetowych firma osiągnęła 400-proc. wzrost efektywności operacji w obiekcie o powierzchni 250 tys. mkw.

Wdrożenie Automated Mobile Robots odbyło się w magazynie u jednego z największych klientów e-commerce w Truganinie, w pobliżu Melbourne w Australii. CEVA zainwestowała w rozwiązanie AMR typu Goods to Person, aby poprawić przepustowość magazynu i wskaźniki kompletacji. Roboty dostarczyła firma Geek+.

Wdrożenie projektu w tym instalacja ośmiu robotów pracujących na próbnej powierzchni magazynowej 400 mkw. trwało trzy tygodnie. Robot AMR o udźwigu 500 kg przenosi półkę do pracownika kompletującego. Jego praca robotów sterowana jest przez scentralizowany system. Wszyscy pracownicy zajmujący się kompletacją towarów przeszli dwutygodniowe szkolenie wprowadzające do obsługi systemu AMR już na etapie jego wdrożenia.

– W związku z ogromną skalą operacji w naszym magazynie, mogliśmy od razu zobaczyć, że rozwiązanie AMR jest dla nas bardzo wydajną opcją kompletacji i przepustowości towarów. AMR jest przyszłością dla operacji e-commerce. Cieszymy się, że możemy wyprzedzić konkurencję, oferując tego typu rozwiązania – mówi Milton Pimenta, dyrektor zarządzający CEVA Logistics Australia i Nowa Zelandia.

Przy realizacji projektu CEVA Logistics współpracowała jako współinwestor z Cohesio Group, częścią międzynarodowej grupy technologicznej Körber, wiodącego integratora i twórcy rozwiązań technicznych. Szybki postęp prac umożliwił optymalizację procesów i przepływów już w fazie pilotażowej. Firmy pracowały wspólnie nad stworzeniem, a następnie dostarczeniem skalowalnego rozwiązania zorientowanego na klienta. Teraz będą wdrażać roboty w innych magazynach sieci CEVA Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane