Chińskie elektrobusy dojechały do Polkowic

Busnex Poland

Po sześciu miesiącach od podpisania umowy Busnex Poland, przedstawiciel chińskiego producenta autobusów i autokarów, firmy Yutong Bus, dostarczył 9 elektrycznych autobusów miejskich do Polkowic (dolnośląskie). Pojazdy przechodzą obecnie procedurę dopuszczenia do ruchu. Jeszcze w kwietniu pojazdy Yutong E10 powinny wyjechać na trasy.

Dziewięć zeroemisyjnych autobusów Yutong E10 gmina Polkowice kupiła za 18,8 mln zł, z czego 4,5 mln zł przeznaczy samorząd ze swojego budżetu, a pozostałe 14,3 mln zł pokryją środki z dolnośląskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata
2014-2020. Umowa na zakup pojazdów została podpisana w połowie października 2020 r.

– Po dostawie elektrycznego autobusu dla gminy Bobowa, zamówienie dla Polkowic jest drugim zrealizowanym przez Busnex Poland w naszym kraju. Co ważne, oferowane przez nas pojazdy są najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem zarówno pod względem kosztów zakupu, jak i utrzymania, ale przede wszystkim przekonują jakością oraz innowacyjnością – twierdzi Marcin Kucharski, prezes Busnex Poland.

Dzięki zakupowi e-autobusów Yutong Polkowice stały jednym z liderów zrównoważonego transportu miejskiego w Polsce. Już połowa floty Zakładu Komunikacji Miejskiej ma napęd elektryczny.

Na europejskim rynku chińskie autobusy znane są od kilku lat. Obsługują przewozy m.in. w Londynie i w Szkocji. W marcu producent dostarczył do Danii 55 jednostek E12, większego brata modelu E10.

Elektrobusy Yutong E10 dla Polkowic wyposażone w akumulatory o mocy 422 kWh i mogą osiągać zasięg ponad 300 km na jednym ładowaniu. Pojazd ma ponad 10 metrów długości, jest całkowicie niskopodłogowy, będzie zużywał 0,76 kWh energii na 1 km i pomieści 81 pasażerów.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane