CTL Logistics oferuje 85 wagonów do przewozu kruszyw

CTL Logistics

Przewoźnik kolejowy i operator bocznic – CTL Logistics oferuje do sprzedaży 85 wagonów – węglarek 455 W oraz 457 W. Termin przyjmowania wstępnych ofert kupna wyznaczono na 25 maja 2021 w samo południe.

Sprzedawane wagony rozrzucone są po całej Polsce. Na 85 oferowanych sztuk aż 43 opisano jako „będące w ruchu”. Spośród pozostałych pojazdów najwięcej bo aż 10 sztuk jako miejsce postoju ma wpisaną bazę CTL Łazy. Sześć wagonów znajduje się w Twardej Górze, cztery w stacji Bór Górny i tyle samo w Warsztatach Wagonów Kolejowych w Łapach.

Tabor jest relatywnie nowy. Żaden z wagonów, dla których podany został rok budowy, nie pochodzi sprzed 2007 roku. Jest jednak 25 pojazdów o nieznanej dacie wytworzenia.

Dla 31 wagonów data kolejnej naprawy przypada po 1 czerwca 2021 roku. W przypadku 21 sztuk termin wygasł w tym roku, natomiast dla 29 pozostałych w 2020 lub wcześniej.

Postępowanie prowadzone będzie wieloetapowo: w I etapie sprzedający oceni oferty złożone na platformie zakupowej (https:/ctl.eb2b.com.pl) w terminie do 25 maja do godziny 12.00. W kolejnym kroku CTL Logistics zaprosi wybranych oferentów do II etapu postępowania. Będzie nim aukcja elektroniczna lub spotkania z oferentami (wcześniej zostanie to ustalone telefonicznie). Przy wyborze najkorzystniejszych ofert zamawiający kierować się będzie jedynie najkorzystniejszą ceną. Musi być ona podana w złotych polskich netto (bez VAT) i zawierać wszystkie koszty.

Nie dalej niż w początkach października 2020 roku CTL szukał nabywców na ponad 180 wagonów różnego typu (węglarki i wagony samowyładowcze), ale żaden z nich nie należał do oferowanego obecnie typu. Podobnie jak teraz wagony miały w większości miały ważne przeglądy okresowe.

CTL uprzedził, że do niniejszego postępowania nie mają zastosowania przepisy Prawo zamówień publicznych. Ma zatem prawo zmiany wszelkich warunków, wymagań lub terminów postępowania lub etapów postępowania. Może także unieważnić postępowania bez podania przyczyny.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane