DB Schenker zasili flotę ciężarówkami Volta Zero

DB Schenker

Niemiecki potentat logistyczny DB Schenker zaprezentował pilotażową ciężarówkę Volta Zero, przeznaczoną do testów w europejskich miastach. Na spotkaniu w zakładzie produkcyjnym Volta Trucks w Steyr w Austrii pokazano końcową wersję prototypu elektrycznego samochodu ciężarowego. 150 ciężarówek Volta Trucks zostanie przekazanych firmie w 2023 roku.

– Bierzemy odpowiedzialność za redukcję emisji wynikających z działalności wykorzystywanej przez nas floty. Europejskie testy drogowe Volta Zero to ważny kamień milowy zarówno z naszego punktu widzenia jak i dla Volta Trucks. Opinie naszych kierowców i przewoźników zostaną wzięte pod uwagę przy seryjnej produkcji całkowicie elektrycznego Volta Zero. Wraz z włączeniem do sieci pierwszych 150 pojazdów, będziemy w stanie realizować dostawy bezemisyjne z wykorzystaniem ponad 330 e-trucków o masie od 7,5 t do 19 t i 70 rowerów cargo w 124 miastach w 22 krajach – informuje Cyrille Bonjean, szefowa transportu lądowego w DB Schenker Europe.

Prototyp Volta Zero, którego budowa odbywa się w Steyr, stanie się częścią floty eksploatowanej w ramach prób drogowych. Flota pojazdów ciężarowych Volta Zero będzie wykorzystywana w europejskiej sieci firmy do przewozu towarów z hubów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów podmiejskich.

We wrześniu 2022 r. DB Schenker i Volta Trucks pomyślnie zakończyły pierwsze testy drogowe całkowicie elektrycznego prototypu Volta Zero Design Verification w Paryżu. Była to część fazy rozwoju inżynieryjnego, w której nie można było przewozić żadnego ładunku. Kolejna faza testów umożliwi DB Schenker użytkowanie Volta Zero w rzeczywistych warunkach dystrybucji z pełnym obciążeniem.

DB Schenker będzie wykorzystywał pojazdy testowe w 18 różnych miastach w całej Europie , w tym w Skandynawii, we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Szwecji i Norwegii.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane